Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Boże Narodzenie - choinka i prezenty

Boże Narodzenie - drzewko świąteczne a prezenty pod nim...

Wielu naszych rodziców pamięta jeszcze zielone, pachnące lasem drzewko rozświetlone migotliwymi ognikami świeczek, strojne w bombki i ozdoby, z gwiazdą betlejemską na wierzchołku. Wraz z pojawieniem się w naszych domach choinki zaczynały się kolejne święta Bożego Narodzenia- najpiękniejsze, ze wszystkich rodzinnych uroczystości. Tak jest i dziś, choć prawdziwą, zieloną choinkę często zastępują plastikowe drzewka, oplecione siecią elektrycznych lampek i obsypane puchem sztucznego śniegu. Ale wciąż jest choinka nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia, wnoszącym do naszych domów nastrój spokoju, szczęścia i radości.Choinka świąteczna

Zawieszane na drzewku w wigilię ozdoby i smakołyki nie były dobrane przypadkowo. I tak:

* jabłka symbolizowały zdrowie i urodę,
* orzechy zawijane w złotko miały zapewnić dobrobyt i siły witalne,
* miodowe pierniki - dostatek na przyszły rok,
* opłatek umacniał miłość, zgodę i harmonię w rodzinie,
* łańcuchy wzmacniały rodzinne więzi
* lampki i bombki miały chronić dom od demonów i ludzkiej nieżyczliwości
* gwiazdka na czubku - to pamiątka gwiazdy betlejemskiej oraz znak mający pomagać w powrocie członków rodziny przebywających poza domem,
* dzwonki oznaczały dobre nowiny i radosne wydarzenia w rodzinie
* aniołki - to opiekunowie domu

Pierwsze wzmianki o bożonarodzeniowej choince pochodzą z Alzacji z końca XVw. W następnych wiekach zwyczaj ten rozprzestrzenił się w całych Niemczech, a do Polski dotarł poprzez zabór pruski na przełomie XVII i XIXw .Nie od razu choinka została życzliwie przyjęta.

Pomimo początkowej nieprzychylności Kościoła, doszukującego się w nowym zwyczaju pogańskiego rodowodu, urok świątecznej choinki przezwyciężył wszelkie opory. Wkrótce została powszechnie zaakceptowana w domach magnackich i szlacheckich.

Dziś trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez choinki. W okresie przedświątecznym pojawiają się na rynku drzewka różnego rodzaju od zwykłych świerków, sosen czy rzadszych jodeł po różne egzotyczne gatunki oraz choinki plastikowe.

Choinka świąteczna Boże Narodzenie Boże Narodzenie - choinka

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.