Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Imieniny

Świetowanie imienin, znaczenie imion, życzenia imieninowe...

Kiedy rodzi się dziecko, nadajemy mu imię. Dawniej ceremonia ta była symbolicznym oddaniem małego człowieka pod opiekę któregoś ze świętych z wiarą, że podopieczny przejmie jego cechy.

Imieniny są indywidualnym świętem każdego człowieka. Imieniny obchodzone są w dzień przypisywany patronowi imienia noszonego przez solenizanta. Niektórzy obchodzą imieniny mniej hucznie niż urodziny, inni bardziej, jeszcze inni nie świętują imienin w ogóle. Nie mniej jednak, Polska jest krajem, w którym imieniny świętowane są znacznie bardziej, niż w innych państwach świata.Imieniny

Tradycja mówi różnie od kiedy obchodzimy imieniny we wszystkich krajach. Chociaż prawdopodobnie wywodzi się z religii chrześcijańskiej, w której istnieje zwyczaj czczenia pamięci osób świętych i błogosławionych m.in. w dni ich imienin (stad też dzisiejsze imieniny). Osoby wierzące w te dni (imieniny) zwracają się do świętych z prośbą o pomoc, wsparcie w trudnych sytuacjach oraz z podziękowaniami za całoroczną opiekę. Patrząc na roczny kalendarz imieniny przypadają po urodzinach. Gdy po urodzinach, w okresie pozostałym do końca roku występuje kilka dni w których wypadają nasze imieniny to przyjmuje się, że właściwymi są te, które występują jako pierwsze po urodzinach.

Tradycyjnie na Imieniny przygotowujemy dla solenizantów życzenia i prezenty imieninowe.

I wtedy pojawia się zawsze ten sam problem: jakie prezenty na imieniny wybrać, aby w tym roku było inaczej, ciekawiej, bardziej oryginalnie? Najważniejszy jest pomysł przy kupowaniu prezenty na imieniny. Znamy przecież osobę obchodzacą imieniny, wiemy jakie relacje nas z nim łączą. To ważne, prezenty na imieniny powinny być bowiem starannie dobrane.Dzień Imienin

Imieniny Nie należy komuś, kogo znamy jedynie z pracy, czy okazjonalnych spotkań wręczać zbyt osobistych prezentów na imieniny, żeby nie poczuł się zażenowany. Bliskim osobom dajemy na imieniny prezenty zgodne z ich zainteresowaniami i upodobaniami. Czasem wcześniej znamy skryte jakieś marzenia solenizanta (osoby majacej imieniny), wtedy prezenty na imieniny są doskonałą okazją, żeby te marzenia spełnić.

W innym wypadku warto zastanowić się, co osoba obchodzaca imieniny (solenizant) lubi, jakie ma hobby, albo co może być przydatne w pracy, którą wykonuje.

Prezent na imieniny to bardzo złożona sprawa. Wszystko zależy także od tego kto jest solenizantem. Może być to członek bliższej lub dalszej rodziny. Może to być nasz szef albo współpracownik. Może to być sąsiad lub znajomy/a z klubu. Wybierając prezent na imieniny powinniśmy wziąść pod uwagę jak ważną rolę w naszym życiu gra dana osoba. Jak bardzo chcemy ją uhonorować na imieniny, okazać nasz szacunek lub przywiązanie.

Kochamy swoich bliskich i chcielibyśmy, żeby prezent na imieniny sprawił im przyjemność, żeby był wyrazicielem naszych najlepszych uczuć i pamięci. Krótko mówiąc: żeby prezent na imieniny był trafiony!

Możliwości prezentu na imieniny jest bardzo wiele, ale i gusty naszych solenizantów są bardzo różne.

Prezenty na imieniny są równie popularne, jak te wręczane z okazji urodzin. Częściej jednak główną "atrakcją" święta jest samo przyjęcie imieninowe, urządzane przez solenizanta.

Prezenty imieninowe Życzenia imieninowe Imieniny - życzenia i prezenty

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.