Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Mikołajki

6 grudzień - Mikołajki

6 grudzień to Mikołajki - tego dnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Zazwyczaj są to drobne prezenty, słodycze lub małe zabawki.

Osoby dorosłe na Mikołajki również obdarowują swoich bliskich. Często już w noc poprzedzajacą Mikołajki, czyli z 5-go na 6-go grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. Świeto Mikołaja

Mikołajki świętowane są na całym świecie. Mikołaj znany jako St. Nicolaus i od niego wywodzący się Santa Claus dzieciom w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji i innych krajach przynosi na Mikołajki prezenty, które niezmiennie każdego roku na Mikołajki podrzucane są do wywieszanych przy kominku skarpet, wystawianych bucików.

W Czechach tradycja dawania prezentów na Mikołajki sięga Średniowiecza , kiedy to uczestnicy zamaskowanej procesji w wigilię święta Świętego Mikołaja przypadającą 5 grudnia obchodzili wszystkie domy w mieście roznosząc prezenty. Później przekształciła się ta tradycja w rozdawanie prezentów na Mikołajki dzieciom.Mikołajki - 6 grudzień

Historia Świetego Mikołaja sięga III w.n.e. Mówi się, że 6 grudnia - Mikołajki są uczczeniem pamięci Świetego Mikołaja - biskupa Miry, który swoją postawą zaskarbił sobie ludzkie serca. Legenda głosi, że Świety Mikołaj rozdał swój cały majątek biednym i na znak dzielenia się z innymi 6 grudnia Mikołajki jest świętem obdarowywania się prezentami.

W naszej tradycji pamięć o Świetym Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia 6 grudnia na Mikołajki. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia (Mikołajki) jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami w tajemnicy.

Święty Mikołaj przynosi co roku na Mikołajki prezenty milionom dzieci na całym świecie. Zostawia je pod poduszką, w skarpetach, bucikach specjalnie przygotowanych na Mikołajki czy pod choinką. Na Mikołajki przynosi prezenty także dorosłym, którzy w tym święcie często odnajdują skrawki swojego dzieciństwa. Przychodzi ubrany w czerwony płaszcz, a na plecach dźwiga ogromny wór z prezentami.

Każdy z nas ma Mikołajkowe wspomnienia z dzieciństwa. Jedni miłe, inni mniej miłe. Jednak dla każdego Świety Mikołaj i Mikołajki to coś więcej niż legenda, bajka czy tradycja. Świety Mikołaj i prezenty na Mikołajki to po prostu dzieciństwo, czas beztroski i zabawy. Czas w którym każdy, chociaż przez chwilę był szczęśliwy.

Prezenty na Mikołajki

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.