Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Dzień Kobiet

8 Marca - Dzień Kobiet

W Dniu Kobiet przypadającym 8 marca Panowie wręczają Paniom kwiaty i podarunki oraz składają im życzenia.

8 Marca - Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzony był w roku 1911.

W świadomości społecznej Polaków panuje dość powszechne przekonanie, że obchodzony 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet został wymyślony w czasach PRL-u i kojarzy się z goździkami i rajstopami.

W Zwiazku Radzieckim Dzień Kobiet był jednym z najbardziej celebrowanych i obchodzonych świąt.

W rzeczywistości początki Międzynarodowego Dnia Kobiet, choć wywodzące się z szeroko pojętych tradycji lewicowych, nie miały z komunizmem nic wspólnego. Bowiem Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzony był nie w ZSRR, a w najbardziej kapitalistycznym kraju świata – w Stanach Zjednoczonych.

Dzień Kobiet ustanowiony został dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy dla kobiet.

Podczas strajku pracownic jednej z fabryk tekstylnych w Nowym Jorku, które walczyły o swoje prawa doszło do pożaru w którym zginęło prawie 130 kobiet. Właściciel fabryki zamknął kobiety - próbując nie dopuścić do większego rozgłosu akcji.

W 1911 roku zwyczaj świetowania Dnia Kobiet przywędrował do Austrii i Danii, a potem do Niemiec i Szwajcarii. W Polsce Święto Kobiet dostrzeżono dopiero po II wojnie światowej. Jeszcze jakiś czas temu Dzień Kobiet był świętem państwowym, hucznie obchodzonym w całym kraju. Jednak państwowy charakter święta kobiet został zniesiony około 15 lat temu.

Dziś Dzień Kobiet (8 marca) najchętniej świętuje się w szkołach, choć wiele dziewcząt i Pań uważa, że w tym dniu należą im się od mężczyzn życzenia i kwiatek.

Kwiaty i serce z okazji Święta Kobiet Życzenia na 8 marca - Dzień Kobiet
Kwiaty dla naszych kochanych Kobiet 8 Marca Święto Kobiet
8 marca - Dzień Kobiet 8 marca - Dzień Kobiet
8 marca - Dzień Kobiet Życzenia i wiersze

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.