Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Dzień Kobiet

8 Marca - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w Polsce, w okresie PRL był bardzo popularnym i lubianym świętem. W zakładach pracy mężczyźni oprócz życzeń wręczali paniom prezenty takie jak rajstopy, mydło, kawę, ręczniki oraz pojedynczy czerwony goździk. W kolejnych latach goździki powoli zastępowane były innymi kwiatami, były to głównie tulipany, które do dziś wraz ze słodyczami są najczęstszym zestawem prezentowym w tym dniu.

Do 1993 roku, Międzynarodowy Dzień Kobiet był świętem państwowym, hucznie obchodzonym w całym kraju lecz właśnie w 1993 roku państwowy charakter tego święta został zniesiony. Wśród wielu osób panuje przeświadczenie, że Dzień Kobiet to typowo polskie święto, wywodzące się z naszego kraju i obchodzone tylko tutaj. Nic bardziej mylnego! Dzień Kobiet obchodzony jest w wielu krajach na świecie.

Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii,Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Włoszech, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie i Zambii.

Wietnamczycy z goździkami z okazji Dnia Kobiet przychodzą aż dwukrotnie! Przypada bowiem on 8 marca i 20 października. Z kolei najdłuższy Dzień Kobiet mają chyba mieszkanki Armenii. Jest to właściwie nie dzień, a cały miesiąc kobiet! Po upadku Związku Radzieckiego przestano świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet. W zamian tego ustanowiono Święto Piękna i Macierzyństwa na dzień 7 kwietnia. Z powodu sporu panującego w temacie dwóch dni kobiet postanowiono czcić płeć piękną od 8 marca do 7 kwietnia. Tunezyjskie kobiety świętują Dzień Kobiet 13 sierpnia, a nie 8 marca.

8 Marca Dzień Kobiet w różnych językach świata:
- po niemiecku: 8 März Frauentag
- po angielsku: 8 March Women's Day
- po czesku: 8 Březen Mezinárodní den žen
- po słowacku: 8 Marec Medzinárodný ženský
- po francusku: 8 Mars Journée internationale de la femme
- po włosku: 8 Marzo Giornata internazionale della donna
- po hiszpańsku: 8 de Marzo Día Internacional de la Mujer
- po portugalsku: 8 Março Dia Internacional da Mulher
- po rosyjsku: 8 марта Международный женский день
- po szwedzku: 8 Mars Internationella kvinnodagen

8 Marca Dzień Kobiet

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.