Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Dzień Ojca

23 Czerwiec - Dzień Ojca

Dzień Ojca

Kochany tato - zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w domu zawsze jest fajnie:
i w deszcz i w słotę, w smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości.
Dzisiaj w Dniu Ojca za wszystko chcę Ci dziękować,
skromny bukiecik kwiatów w prezencie darować.

Dzień Ojca jest to święto wszystkich ojców na świecie obchodzone 23 czerwca. Nazywany jest tatą, ojcem, staruszkiem, starym i pewnie jeszcze na 100 innych sposobów. Choć Dzień Ojca nie jest tak uroczyście obchodzony jak Dzień Mamy, dobrze, że wreszcie ten często niedoceniany Tata doczekał się swojego święta w kalendarzu. W USA Dzień Ojca zapoczątkowała Sonora Louise Smart Dodd. Kobieta, która chciała oddać hołd swojemu ojcu za trud jaki włożył w wychowanie jej i jej rodzeństwa. Zwróciła się ze swoim pomysłem do władz. Prośba Sonara została rozpatrzona pozytywnie i po raz pierwszy Dzień Ojca obchodzono w Spokanie (St. Waszyngton ) 19 czerwca 1910 roku.

Dzień Ojca

Dzień Ojca na świecie obchodzony jest w różnych terminach . Na Litwie Dzień Ojca przypada na pierwszą niedzielę czerwca natomiast w Niemczech w dzień wniebowstąpienia Jezusa. W Nikaragui i Ugandzie Dzień Ojca obchodzony jest tak jak w Polsce czyli 23 czerwca. W Dniu Ojca podarujmy dla naszych Ojców prezenty, upominki, laurki i kwiaty, napiszmy wiersz lub złóżmy życzenia. Dzień Ojca jest to czas, w którym wszystkie dzieci mają możliwość podziękować i wyrazić miłość swoim Ojcom w sposób szczególny.

Prezent dla taty na Dzień Ojca kupiony w sklepie nie jest zły, ale ten zrobiony własnoręcznie przez dziecko na pewno jest bardziej wzruszający. Dlatego wszystkie mamy, pod nieobecność taty mogą z tymi najmniejszymi dziećmi przygotować jakąś niespodziankę dla tyty na Dzień Ojca. Na pewno taki własnorecznie wykonany prezent ucieszy i wzruszy kazdego tatę na Dzień Ojca.

Dzień Ojca 23 czerwiec Dzień Ojca Dzień Ojca Dzień Ojca - 23 czerwiec

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.