Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Dzień Matki

26 Maj - Dzień Matki

Dzień Matki to bardzo ważne święto rodzinne. Z okazji Dnia Matki wszystkie dzieci zarówno te małe, jak i już całkiem dorosłe składają najserdeczniejsze życzenia swoim mamom, dają im kwiaty, laurki i prezenty. Pudełko czekoladek na Dzień Matki to także bardzo popularny prezent dawany mamom z okazji Dnia Matki.Świeto mam - Dzień Matki

Pamietajmy, że nie tylko na Dzień Matki każdej mamie należą się kwiatki i ciepłe słowa ale na co dzień, a w Dniu Matki mamy okazję w sposób wyjatkowy okazać swoje podziękowania za wszystko co mamy dla nas robią. Dzień Matki to okazja aby podziękować za to, że od rana do późnej nocy martwią się o nas. Stoją przy nas w nocy gdy płaczemy. Są przy nas gdy o wołamy o pomoc. Dają nam przyjaźń i miłość najpiękniejszą, najtrwalszą.

Matka, mama, mamusia to od zawsze symbol mądrej, bezinteresownej miłości. Matka to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka. Dlatego nie zapominajmy o swoich mamach w tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Matki.

Dzień Matki ustalono po to aby ludzie uprzytomnili sobie przynajmniej raz w roku jak ważna jest rola mamy w ich życiu. Historia od kiedy świętuje się Dzień Matki sięga czasów starożytnych - Dzień Matki obchodzono już w starożytnej Grecji (wiosenne święto Matki Natury, podczas którego składano hołd Rei, żonie Kronosa, która była matką wszechświata i wszystkich bóstw) i w Rzymie (święto bogini Cybele, również uważanej za matkę bogów, było ono obchodzone prawdopodobnie pomiędzy 15 a 18 maja).26 maj Dzień Matki

Dopiero w czasach nowożytnych pojawił się Dzień Matki w charakterze zbliżonym do dzisiejszego. W siedemnastowiecznej Anglii obchodzono Dzień Matki, który wówczas zwany był "Niedzielą u Matki" czyli "Mothering Sundey". Wówczas IV niedziela Wielkiego Postu była wolna od pracy, więc dzieci pełniące służbę w bogatych domach, mogły odwiedzać swoją rodzinę. Córki obdarowywały na Dzień Matki swoje mamy własnoręcznie wykonanym "matczynym ciastem" i kwiatami otrzymując w zamian błogosławieństwo. W takiej formie dzień matki przetrwał do XIX wieku.

Dziś 26 maja Dzień Matki – to święto mające na celu okazanie mamom miłości, szacunku i podziękowania za najtrudniejszą czynność na świecie – bycie matką.

Dzień Matki (Święto Mamy) obchodzimy w najpiękniejszym miesiącu w roku gdy kwitną kwiaty. Zapewne po to, by je ofiarować na Dzień Matki a wraz z nimi najserdeczniejsze słowa, które są darem, szacunkiem i wdzięcznością dla każdej mamy.

Ponieważ w Polsce Dzień Matki nie zawsze wypada w weekend, nie zawsze jest to dzien wolny. W ruch idą więc kartki, telefony i oczywiście sympatyczne laurki, ulubione szczegolnie przez najmłodszych oraz przesyłanie kwiatów do swych ukochanych mateczek.

Dzień Matki 26 maj Dzień Matki

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.