Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Dzień Babci

21 stycznia - Dzień Babci

Dla większości ludzi, styczeń kojarzy się ze śniegiem i mrozem. Ale ten miesiąc ma też inne bardzo szczególne znacznie. W Polsce 21 stycznia obchodzony jest Dzień Babci.Dzień Babci

Dzień Babci świetowany jest w wielu krajach. Różnicą jest tylko dzień, w którym to święto wypada. W Bułgarii Dzień Babci, czyli "Babin Den" obchodzony jest 20 stycznia. Natomiast w Wielkiej Brytanii jest to 11 luty i Dzień Babci nazywany jest "Grandmother Achievement Day". We Włoszech Babcie i Dziadkowie mają swoje świeto 2 października.

We Francji Dzień Babci nosi nazwę "Fete des Grand-meres" i przypada na pierwszą niedzielę marca. W Meksyku Babcie i Dziadkowie świętują w czerwcu i jest to "Día de Abuelos".

Japończycy są narodem, który starsze osoby darzy wielkim szacunkiem. Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w Japonii przez wszystkie starsze osoby. Kilka lat temu Japończycy aby podkreślić wartość długiego życia, ustanowili 15 września "Dniem Szacunku dla Wieku". W języku narodowym nazywa się go "Keiro no Hi".

Również w wielu innych krajach dziadkowie uznawani są za wyjątkowe osoby, zajmujące wysokie miejsce w hierarchii zarówno rodzinnej, jak też społecznej. Szanuje się ich za ciepło, oddanie, ogromne doświadczenie życiowe i wzór do naśladowania. To babcie zawsze mają czas na zabawę ze swoimi wnukami, opowiadają im bajki...i właśnie w Dniu Babci mamy szczególną okazję podziękować im za wszystko co robią.

Dzień Babci

Tradycyjnie w tym dniu wnukowie i wnuczki składają życzenia swoim babciom i obdarowują je kwiatami, laurkami lub specjalnie przygotowanymi prezentami. Dla kazdej babci najwspanialszym prezentem od dziecka jest coś co samodzielnie przygotowało.

Wszystkim wiadomo, że babcie są na ogół sentymentalne, lubią zbierać i przechowywać przeróżne pamiątki - szczególnie prezenty otrzymane na Dzień Babci. Otrzymane rzeczy są dla naszych babć dowodem miłości wnucząt, świadectwem ich pamięci, tego, że babcia jest potrzebna i nie liczy się dla nich rzeczywista wartość prezentu, a okazane serce. Pamiętajcie o tym i przygotujcie swoim babciom prezenty na Dzień Babci, choćby to miały być symboliczne drobiazgi.

W Dniu Babci dziękujemy im za to, że kochają nas, wspierają, że zawsze są przy nas. Nasze babcie na każdy smutek zawsze mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie – takie właśnie są nasze kochane babcie.

Dlatego też w tym szczególnym dniu w roku jakim jest Dzień Babci, możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Warto sprawić aby nasze babcie w Dniu Babci poczuły się wyjątkowo.

Dzień po Dniu Babci, czyli 22 stycznia świetowany jest Dzień Dziadka.

Dzień babci to szczególny dzień. To dzień kiedy nie można zapomnieć o swojej babci.

Dzień Babci - 21 stycznia 21 styczeń Dzień Babci Dzień Babci - święto babć Dzień Babci i Dziadka

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.