Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Ślub i Wesele

Ślub i wesele - tradycje i zwyczaje

Ślub i wesele to przede wszystkim święto miłości łączącej dwoje ludzi. Ślub i wesele to piękna suknia, błyszczące obrączki, nastrojowa muzyka oraz kwiaty w wiązance Panny Młodej.Ślub i wesele

Większość par chce, aby ślub i wesele było to wydarzenie doskonałe, idealnie zorganizowane i na długie lata zapadło pozytywnie w pamięci, niezależnie czy jest to skromne przyjęcie czy huczny ślub i wesele.

Dekorując salę weselną i kościół przed ślubem nie wolno zapominać o udekorowaniu samochodu, którym na ślub i wesele przyjedziemy. Dekorację auta można zlecić kwiaciarni dostarczającej kwiaty i wiązanki na wesele lub firmie z której wynajmujemy samochód.

Dekoracje samochodu mającego zawieźć Młodą Parę na ślub i wesele najczęściej obejmują kompozycję umieszczoną na masce przedniej auta. Najczęściej są to bukiety, serca ułożone z kwiatów, bądź szarfy.

Jeśli dla gości przybywających na ślub i wesele wynajmujemy autokar również warto zadbać nawet o skromne dekoracje, które pozwolą gościom poczuć się bardziej "weselnie".Ślub i wesele

Ceremonia ślubna kojarzy się zwykle z kościołem a wesele z salą weselną i niewiele jest przypadków przełamywania tych stereotypów. Także niewielu księży zgadza się na odprawienie zaślubin poza kościołem. Ale coraz częściej można spotkać nowoczesnych duchownych, którzy rozumieją zapis, że Kościół to nie budynek a ludzie. Kiedy uda nam się przebrnąć przez tą przeszkodę, to możemy spokojnie planować ślub i wesele w plenerze. A jeśli nie uda się przekonać księdza to i tak możemy zorganizować swoje wesele pod chmurką.

To bardzo ciekawy pomysł na ślub i wesele i taka uroczystość na pewno zapadnie w pamięci, zarówno państwa młodych, jak i gości. Jednakże należy do tak zaplanowanego ślub i wesele podejść nieco inaczej niż do tradycyjnego wesela, ponieważ trzeba objąć dodatkowe elementy, nie występujące na tradycyjnym weselu.

Największym przeciwnikiem lub sprzymierzeńcem na ślub i wesele pod chmurką może okazać się pogoda. Więc nieodzownym elementem na taki ślub i wesele będzie jakieś zadaszenie, coś w rodzaju wiaty czy namiotów ogrodowych. Pamietajmy, że zadaszenie nad ślub i wesele nie powinno mieć ścian czy boków, aby zapewnić przewiew.Tort weselny

Dzień ślubu i wesela bez względu na to czy urządzony w tradycyjny sposób czy bardziej oryginalny jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Nic więc dziwnego że wokół samego ślubu narosło mnóstwo zwyczajów i rytuałów, które swoje źródła mają nawet w starożytności bądź wiekach średnich, a którym po dziś dzień chętnie hołdujemy.

Jedną z najbardziej popularnych tradycji związanych ze ślubem i weselem jest obsypywanie Nowożeńców po wyjściu z Kościoła ryżem, mającym symbolizować płodność i dostatek. Często też w miejscu ryżu pojawia się owies. Inną metodą jest obsypywanie Młodej Pary grosikami. Zadaniem Pary jest je pozbierać, a kto zbierze ich więcej na ślub i wesele, ten w przyszłości będzie zarządzał pieniędzmi w małżeństwie.

Kolejny zwyczaj to już sam przyjazd do domu weselnego. Państwo Młodzi wchodzą do niego ostatni a na progu są witani chlebem i solą a niekiedy również wódką. Rozbijanie kieliszków po wypiciu wódki "na szczęście" to też element tradycji związanej ze ślubem i weselem. Aby wróżba na ślub i wesele była pomyślna, kieliszek musi się rozprysnąć.Ślub i wesele

Kolejnym ze zwyczajów na ślubach i weselach jest przenoszenie Panny Młodej przez próg. Wprawdzie zwyczaj dotyczy domu w którym mieszkać będą Młodzi, niemniej jednak przyjmuje się tu również próg domu weselnego. Ślub i wesele - Pannę Młodą Pan Młody przenosi aby przez przypadek nie potknęła się ona na progu, bo może to ściągnąć złe moce.

Pierwszy taniec na weselu, należy zawsze do Państwa Młodych. Podczas tańca nie wolno im przerywać. Ten kto w weselnym tańcu prowadzi, będzie prowadził w życiu.

Młoda Para na ślub i wesele przygotowuje podziękowania za trud wychowania dla rodziców. Są one niezmiernie ważnym i wzruszającym wydarzeniem podczas wesela. Rodzice w prezencie na ślub i wesele od Młodej Pary otrzymują zazwyczaj kwiaty oraz jakąś pamiątkę.

Tradycyjnie o północy na weselu rozpoczynają się oczepiny. Ten kto pierwszy złapie bukiet ślubny i muchę, wyjdzie najszybciej za mąż. Łapać atrybuty ślubne wolno oczywiście jedynie osobom nie pozostającym w stanie małżeńskim.

Ślub i wesele - po oczepinach przychodzi pora na tort weselny. Im większy i bardziej słodki, tym słodsze będzie przyszłe życie nowożeńców. Krojenie tortu na weselu należy do obojga małżonków, choć przesąd mówi, że ta osoba która porusza nożem, będzie dominować w małżeństwie.

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.