Fantastyczny prezent

Znajdź pomysł na prezent na każdą okazję...

Prezenty Wielkanocne od zajączka

Wielkanoc - prezenty

Tradycja dawania prezentów na Wielkanoc nie jest tak powszechna, jak obdarowywanie się w Boże Narodzenie, ale w niektórych regionach Polski istnieje tradycja robienia prezentów Wielkanocnych. Prezenty na Wielkanoc przynosi nie Święty Mikołaj ale Zajaczek Wielkanocny.

"Wielkanocny Zajączek"


Wielkanocny zajączek Najsympatyczniejsza postać, związana z Wielkanocą to wielkanocny zajączek. Nazywany świeckim symbolem Wielkanocy, kłapouchy i wesoły wielkanocny zajączek często w krótkich łapkach trzyma koszyczek, w którym ukrywa prezenty. Pojawia się w sklepach i marketach w postaci mięciutkich maskotek dla dzieci, czekoladowych figurek i rysunków na świątecznych kartkach, plakatach i reklamach.

Rodzice chowają gdzieś prezenty a dzieci muszą ich szukać, jak znajdą - są ich. Dzieci uważają, że to zajaczek wielkanocny przynosi im te piękne i kolorowe prezenty, dlatego też dzieci są bardzo grzeczne bo wiedzą, żę tylko grzeczne dzieci dostają prezenty.

Znajdują je w tradycyjnych miejscach. Czasem jest to koszyczek wiklinowy, który dzieci zostawiają wieczorem w Wielką Sobotę na widocznym miejscu, innym razem drobne prezenty wielkanocne można znaleźć pod łóżkiem, w przydomowym ogródku pod krzakiem, albo na talerzu, ukrytym za firanką. Najczęściej są to słodycze lub drobne upominki, prezenty wielkanocne mają bowiem inny charakter niż te gwiazdkowe. Mają wprowadzić element radości i zabawy przy wspólnym poszukiwaniu, zintegrować członków rodziny i podkreślić świąteczny charakter wspólnego śniadania.

Poszukiwania ukrytych drobiazgów rozpoczyna się bowiem tradycyjnie od rana w Niedzielę Wielkanocną. Radosny, symboliczny charakter mają także prezenty wielkanocne, które wręczamy odwiedzając w czasie świąt swoich bliskich i znajomych. Przynosimy wtedy kolorowe palemki, pięknie zdobione, artystyczne pisanki i słodycze. Popularne kartki z życzeniami - to przecież też prezenty wielkanocne i potrafią sprawić wiele radości!


Prezenty od zająca wielkanocnego Wielkanocne prezenty

Fantastyczny prezent na każdą okazję Prezent dla każdego - prezent -
Prezenty dajemy z różnych okazji, ale w każdym przypadku obdarowywanie niesie wiele radości zarówno osobie obdarowanej jak i wręczającej upominek. Jest wiele okazji w ciągu roku, kiedy dawanie prezentów jest już tradycją. Urodziny, imieniny, rocznice, święta. Jest jednak szereg okazji bardziej indywidualnych, kiedy prezent sprawi równie ogromną radość m.in. ukończenie szkoły, nowa praca, narodziny dziecka, kupno nowego mieszkania. Uczczenie tych momentów małym upominkiem na pewno będzie miła niespodzianką dla osoby obdarowanej.